You are here

מחפשים סלון? תנו לנו לעשות לכם סדר בבלאגן

אין ספק שהמרכז של הבית הוא הסלון. אמנם גם במטבח יש פעילות רבה ובאמת בשנים האחרונות תחום עיצוב הבית עובר מהפכה והחללים הפתוחים הופכים את המטבח והסלון למקשה אחת וזהו סגנון עיצוב פופולרי במיוחד אבל עדיין הסלון הוא החלל העיקרי שאנו שוהים בו רוב הזמן פרט לשינה, בדרך כלל במחיצת בני המשפחה או החברים, צופים בטלוויזיה, מארחים בו וכדומה.

הסלון – המלך של הבית

ואם הסלון, כלומר החדר הקרוי סלון הוא המלך של הבית הרי שהסלון עצמו כלומר, הספות של הסלון הן המלכות. כיום נהוג לכנות אותן מערכות ישיבה או סלון מודולרי ואכן אפשר למצוא מגוון רחב של אפשרויות בחירה לסלון, ספות סלון מעוצבות ועוד.

באופן כללי עדיין שולט הסידור המסורתי של ספות 3+2+1 כלומר ספת תלת, של שלושה מושבים, ספת דו של שני מושבים וספה או כורסא אחת. אך סגנון העיצוב החדש הכניס בשנים האחרונות כמה שינויים מרכזים שהופכים למבוקשים ביותר כאשר הבולט ביניהם הוא סלון פינתי ואפשר למצוא סלונים עם שזלנוג כטרנד עכשווי בולט, סלונים פינתיים עגולים ומערכות ישיבה המודולריות המאפשרות לשחק עם הסלון איך שאנחנו רוצים ולהתאים אותו לחלל בו הוא נמצא לפי הגודל והצורה המתאימים. זאת אומרת ספות ארוכות מהרגיל ובשלל צורות ולא רק ספות בסגנון של שלוש, שתיים ואחד.

טכנולוגיה ונוחות הולכות יחד

בנוסף לאפשרויות העיצוב לבית החדשות אפשר ליהנות היום מסלונים איכותיים כמו סלונים של ד"ר גב המשלבים את האיכות והטכנולוגיה המובילה לשכיבה וישיבה בריאותיים ומאפשרים לנו ליהנות ממשטחי ישיבה ברמה גבוהה ואף אורתופדיים וגולת הכותרת – שילוב של כורסת טלוויזיה כחלק מהסלון עצמו. כך אתם יכולים ליהנות משתי ציפורים במכה, גם ספת סלון וגם כורסת טלוויזיה ביחידה אחת ולחסוך גם מקום וגם כסף.

כמובן שאת כל הסלונים הללו ניתן למצוא גם מעור וגם מבדים איכותיים, במגוון צבעים וגדלים ולהתאים את הסלון לחדר אותו הוא מאכלס ולסגנון העיצובי הרצוי.

כולם רוצים סלון גדול ונוח בו אפשר להתרווח ולהתפנק והמבחר גדול במיוחד. אפשר למצוא סלונים רבים אשר נראים מושכים במיוחד בתמונות אך חשוב מאוד להגיע ולהתרשם מהסלון בעיניים, לשבת עליו ולהרגיש אותו. לפעמים התמונה משקרת, הגודל נראה גדול יותר מאשר במציאות, איכות הבנייה והגימור לא ברמה גבוהה בלשון המעטה ועוד דברים שקשה להבחין בהם בתמונות.

מערכות ישיבה מתקדמות
הכי איכותי ויפה

בנוסף לכך אין לדעת מה יש בתוך הסלון, האם הוא בנוי בצורה חזקה, האם בכלל ניתן יהיה להוביל אותו לתוך הבית בלי צורך במנוף ועוד גורמים שאנו לנוטים לא לשים אליהם לב.

מחיר הוא לא תמיד הגורם הכי חשוב וכמו במיטות וחדרי שינה, כך גם סלון משמש אותנו לתקופה ארוכה ולכן זה הגיוני לגמר להשקיע עוד כמה מאות שקלים ואפילו יותר ולקבל סלון איכותי, בנוי היטב, עם אחריות, עם בדים נשלפים אותם ניתן לכבס, נוחים ובריאותיים וגם אם לא אז לכל הפחות לדאוג לכריות איכות המאפשרות ישיבה רצופה במגוון תנוחות.

טיפים לבחירת סלון איכותי

  • התאמת הגודל לחלל – בדקו היטב מה גודל החדר, מה גודל הסלון הרצוי והצורה הטובה ביותר לבית. אם אין לכם את הידע הנדרש, כדאי ומומלץ להתייעץ עם אנשים המבינים התחום, מעצבי פנים, אדריכלים וכדומה. אם אתם לא מכירים אנשים בעלי ידע כזה תמיד אפשר לקבל עזרה מקצועית מבעל העסק או החנות או לקבל מידע דרך האינטרנט.
  • התאמת התקציב – דעו מראש כמה אתם מוכנים להוציא על סלון חדש אך קחו בחשבון שהסלון ישרת אתכם נאמנה שנים רבות ולכן כדאי להשקיע בו קצת יותר וליהנות מכל רגע ולא לחסוך במקרה זה.

 

  • התאמת העיצוב – יש היום כל כך הרבה אפשרויות אך עדיין יש מבנה ברור לכל סלון. בין אם הסלון שתבחרו יהיה בנוי בצורה הקלאסית או שתבנו אותו בהתאם לסידור המועדף עליכם, נסו לבחור צבע וצורה שיתאימו לשאר חלקי הבית או במידה ואתם עושים מייק אובר כללי לבית בססו את העיצוב על הספות כפריט מרכזי ואת שאר החלקים כמו השולחן, הריהוט הנלווה וכדומה בהתאמה אליהם.

 

  • הבחירה הנכונה – כמו במזרנים, הטעם האישי והנוחות האישית משחקים תפקיד מרכזי ולכן אל תבחרו את הסלון או את מערכת הישיבה החדשה שלכם על סמך המלצות ותמונות בלבד אלא הגיעו לחנות, התרשמו מהגודל, הצורה, הצבע, סוג הבד וגורמים נוספים והחליטו בלב שלם לאחר שתקבלו את כל הנתונים לגבי הסלון החדש.
הכי חדש
בחירת הסלון המושלם

 

 

סלוני איכות – לא מתפשרים על הנוחות

לסיכום, סלון הוא פריט ריהוט מרכזי בבית וכדאי להשקיע בו ולרכוש אותו דרך חברה מובילה. כיום אפשר למצוא סלונים שלא רק נראים טוב אלא גם בריאותיים ונוחים מאוד, סלונים במגוון צורות, גדלים וסוגי בד המשלבים כורסאות טלוויזיה מובנות, מיטות נשלפות ומערכות ישיבה מודולריות ההופכות כל סלון לנקודה המרכזית בבית בה כולם יכולים לשבת ביחד וליהנות.

 

כתיבת תגובה

Top